Sestava: Řehák – Jelínek, Duben (C), Súkenník, Pardubský – Eliáš, Petrlák – Kavalír, Kocourek, Štrombach – Matějka

Branky: 8., 22. a 49. Matějka, 13. Jelínek, 18. Eliáš, 79. Kolodezhnyi

Střídání: 46. Stropek (Súkenník), 55. Woitek (Matějka), Nazarenko (Štrombach), Khrolenok (Petrlák), 63. Kolodezhnyi (Pardubský)

Na lavičce byli připraveni: Durov – Zoubek

Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Talpáš

Místo konání: Teletník Aréna, Zápy

Diváci: 110

Povedená série bez prohry pokračuje i po dalším domácím zápase, ve kterém jsme vyzvali rezervu Pardubic! Podobně jako během utkání v Ústí jsme o našem vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy jsme vstřelili hned čtyři branky. Hattrickem se v duelu 27. kola ČFL blýskl útočník Tomáš Matějka!

Zápas se od startu odehrával ve vysokém tempu. Velkou šanci měl už ve čtvrté minutě hostující Lima, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale nohou skvěle zastavil brankář Josef Řehák. O pár chvil později Pandula svým centrem orazítkoval tyč.

Pak už ale hru na své kopačky převzali naši fotbalisté a zanedlouho z toho byl první gól utkání. David Štrombach vypálil z hranice vápna, jeho pokus těsně před gólmanem ztečoval hokejovým stylem Tomáš Matějka a poslal nás tak do rychlého vedení.

O čtyři minuty později jsme se radovali z další trefy do pardubické brány. Patrik Kavalír zahrál roh na vzdálenější tyč, kde se skvěle uvolnil nikým nehlídaný Martin Jelínek a v pádu hlavou usměrnil míč do odkryté sítě – 2:0.

Pouhých pět minut trvalo naše vedení o dvě branky. V 19. minutě se totiž do nepovedené obranné hlavičky hostů z voleje opřel Josef Eliáš a ránou k pravé tyči propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Šimůnka.

Ve 23. minutě bylo skóre pro Pardubice ještě horší, po centru Kavalíra se totiž podruhé v utkání prosadil Tomáš Matějka, když na druhý pokus dopravil míč do branky. Hosté se pak dlouho nemohli dostat do větší šance, a to jak kvůli vlastním individuálním chybám, tak díky dobré práci zápských obránců.

Na další gól si diváci v propršeném počasí museli počkat až do druhého poločasu. Konkrétně do 49. minuty, kdy Tomáš Matějka hlavou zúročil další povedený rohový kop Kavalíra, vstřelil branku na 5:0 a završil tak HATTRICK! O chvíli později hosté dostali možnost alespoň korigovat stav utkání z pokutového kopu, Brdička ale míč tváří v tvář Řehákovi poslal příliš vysoko.

V 79. minutě tak naše vítězství definitivně stvrdil střídající Vladyslav Kolodezhnyi, který využil fantastickou přihrávku Ondřeje Kocourka přes osu hřiště a míč doklepl za záda bezmocného Šimůnka.

Utkání 27. kola už jsme tak dohráli víceméně v poklidu a počtvrté v řadě jsme se mohli radovat ze zisku plného počtu bodů.