Sestava: Durov – Woitek, Duben (C), Stropek, Pardubský – Nazarenko, Weis – Khrolenok, Kocourek, Zoubek – Kolodezhnyi

Branky: 70. Kubát (pen.) – 5. a 18. Kolodezhnyi, 15. Zoubek, 38. Khrolenok

Střídání: 62. Jelínek (Khrolenok), Kavalír (Kocourek), Petrlák (Weis), Štrombach (Kolodezhnyi), 68. Matějka (Zoubek)

Na lavičce byli připraveni: Řehák – Eliáš

Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Tichý

Místo konání: Areál Břízky, Jablonec

Diváci: 120

Sezonu 2023/24 jsme zakončili výhrou v Jablonci! Na severu Čech se nám znovu povedl první poločas, ve kterém jsme soupeři nedali moc šancí, a sami jsme vstřelili hned čtyři góly. Dvěma přesnými trefami vítězství řídil Vladyslav Kolodezhnyi. Ve druhém poločase už domácí jen korigovali stav utkání z pokutového kopu.

Úkol zněl jasně – ročník, ve kterém jsme již před utkáním měli jisté druhé místo, zakončit ziskem tří bodů. A o to jsme se snažili hned od úvodního hvizdu. Vyplatilo se. Už v páté minutě totiž obrana Jablonce nestihla včas zareagovat na rychle a nakrátko rozehraný roh, který využil Vladyslav Kolodezhnyi a míč zblízka uklidil přesně pod břevno – 1:0!

Domácí se pak pokoušeli vyrovnat, ale zápská obrana pracovala spolehlivě a nepouštěla soupeře do většího tlaku. Nakonec jsme se v 15. minutě z další branky mohli radovat my. Po centru Nikity Khrolenoka a prodloužení Lukáše Woitka se před bránou prosadil důrazný Filip Zoubek, kterému jablonečtí nabídli moc prostoru.

Za tři minuty bylo pro Jablonec ještě hůř – po povedené přihrávce do běhu od Khrolenoka šel Vladyslav Kolodezhnyi přes zcela otevřenou obranu sám na gólmana Kotlína, kterého si efektně obhodil a zamířil přesně do odkryté sítě!

Domácí pak začali být směrem do útoku aktivnější a hra se postupně vyrovnávala. Ve 25. minutě se k dobré střele zpoza vápna dostal jablonecký Tomáš Kubín, jeho pokus vytěsnil nataženýma rukama brankář Kirill Durov. Domácí z následné dorážky sice dopravili míč do sítě, byli ale v jasném ofsajdovém postavení.

Ve 38. minutě jsme znovu udeřili! Tentokrát neměl brankář Kotlín nárok na dorážku z bezprostřední blízkosti v podání Nikity Khrolenoka, který nás tak poslal do vedení už o čtyři góly! Nebýt zákroku Kotlina ze 43. minuty, mohl Vladyslav Kolodezhnyi už v prvním poločase slavit hattrick. Třetí zásah mu ale jablonecký gólman nedaroval, když vytáhnul jeho nebezpečnou dalekonosnou střelu. Za stavu 4:0 pro Zápy tak první poločas skončil.

Na startu druhého dějství Jablonec přebral otěže hry. I přes viditelnou snahu se ale Severočechům nedařilo ve vápně dostat do větších šancí a obrana Záp držela čisté konto. Krátce po hodině hry sáhl kouč Zdeněk Koukal ke čtyřnásobnému střídání – za Khrolenoka, Kocourka, Weise a Kolodežného na hřiště vyběhli Martin Jelínek, Patrik Kavalír, Miroslav Petrlák a David Štrombach.

Právě střídající Miroslav Petrlák se mohl už po pár desítkách sekund na trávníku prosadit, jeho zakončení po zemi z hranice vápna ale nohou vyrazil Kotlín. V 70. minutě se domácí přece jen dočkali. Durov totiž hasil nebezpečný brejk jen za cenu nedovoleného zákroku ve vápně a Jablonec tak následně snížil z penalty v podání Kubáta na 1:4.

Proměněný pokutový kop trochu rozvířil aktivitu na obou stranách hřiště, ale ani jeden tým se do výraznější šance nepropracoval. Hra se pak začala zbytečně přiostřovat, ale o vítězi už bylo delší dobu rozhodnuto. Dalšího gólu už jsme se nedočkali a v Jablonci jsme tak po solidním výkonu zvítězili 4:1.

Ročník 2023/24 zakončujeme na druhém místě, s dvoubodovou ztrátou na vítězný tým z Velvar. Všem fanouškům a příznivcům děkujeme za podporu během celé sezony! Těšíme se na vás zase v srpnu!