Zhodnocení podzimní části fotbalové sezóny 201-2017

Podzimní část fotbalové sezony 2016-17

V sobotu 19.listopadu dopoledne zápští válečníci vyloupili a to zcela přesvědčivě Písek a přezimují tak na pěkném čtvrtém místě osmnáctičlenné tabulky.
Po zklamání, kterým jistě bylo neudělení profesionální licence a tím znemožnění si zkusit účast v druhé lize a změřit tak síly s celky jako je Baník Ostrava, Sigma Olomouc či České Budějovice se zápský SK pomalu rozehrával a dlouhou dobu se pohyboval až v místech hrozících sestupem. Naštěstí druhá polovina podzimní sezony již byla o něčem jiném a vedle zlepšeného výkonu obrany jsme začali střílet až nevídané množství branek. Bohužel se nám nepovedly tři zápasy doma a tato ztráta nás nepustila na samou špičku tabulky, kde zatím suverénně kralují sousední Jirny. Pro zápský celek znamenají získané podzimní body jistotu záchrany a tím možnost účasti v ČFL i pro další sezonu
Snaha o konfrontaci s předními celky České republiky přidala fotbalistům letos nový cíl a tím byla maximální koncentrace na český pohár nesoucí nově název MOL Cup.
Postupně jsme vyřadili Chrastavu v čele s Jiřím Štajnerem, po výborném výkonu druholigový Sokolov a pak nám los přivedl soupeře z nejsilnějších, FK Mladou Boleslav. Zápas jsme začali velmi dobře a byli jsme tak přednímu celku první ligy více než zdatným soupeřem. Bohužel se utkání nepovedlo rozhodčí Adámkové (údajně naše jednička mezi ženami s píšťalkou), a Jana svými rozhodnutími hrubě ovlivnila tento pro nás prestižní duel a pět minut před koncem tak dal hostující Magera gól, který nás ze soutěže, ač se ctí, vyřadil. 
V létě se povedlo zcela zrekonstruovat stánek na občerstvení, což je další investicí do budoucna. Bohužel zatím nevíme, jak budeme na jaře posílat Babišovi zprávy o tom, kdo jste si dal u mistra Válka o poločase buřta. Určitě to ale vyřešíme, tak nás zatím, spoluobčané, prosím neudávejte. Dáváme zdarma k dispozici umělku jak pro děti ze zápské školky,tak i pro další zápskou, stále četnější, veřejnost.
V zimě budeme hrát již tradičně zimní turnaj Jiřího Kolína na Meteoru a v březnu začne další boj o třetiligové body.
Závěrem mi dovolte vám popřát jak hezké vánoční svátky, tak klidný nový rok 2017. A samozřejmě děkujeme divákům za jejich návštěvy v útulné TeletníkAreně.

 

Ing. František Mašek

SK Zápy