S prvoligovým Jabloncem jsem prohráli 2:1

Branky: 54. Houser, 55. Mehanović - 40. Petrů

ŽK:

Diváci:

FK Jablonec: Valeš - Janković, Kouřil, Lischka, Končal - Jiráček - Mehanović, Trávník, Houser, Breda - Wágner.

SK Zápy: Straka - Vorasický (75. Pergl), Pavlík, Petrů, Novák - Hakl, Jelínek, Putz, Liener (75. Kovařík), Svoboda - Matějka

Hráčům obou celků stěžoval hru zmrzlý terén s několika centimetrovou vrstvou neodklizeného sněhu. Jablonec měl více balon na svých kopačkách, ale k ohrožení Straky to nevedlo. Jedinou střelu Jablonce v první půly vyslal Končel. Oproti tomu naši hráči mohli jít ve 35. minutě do vedení, když Leiner vystihl na půlce špatnou rozehrávku zálohy Jablonce a lobem donutil gólmana Valeše k zákroku na brankové čáře. Ve 40. minutě jsem se ujali vedení, když po rohovém kopu vyslal prudkou střelu do šibenice Petrů.

Stejný hráč mohl hned po změně stran zvýšit vedení z nařízené penalty, ale Valeš jeho pokutový kop u tyče dokázal vyrazit. Pak už se přeci jen začal více prosazovat prvoligista, který se tlačil před naši branku. V 54. minutě centroval Mehanović, Houser hlavou srovnal skóre. Hned o minutu později Mehanović přesnou střelou obrátil skóre v náš prospěch. V závěru utkání jsme mohli utkání dovést do nerozhodného stavu, ale nejdříve trefil Novák po krásné akci břevno, aby o několik minut později neprostřelil Valeše po krásné individuální akci Putz. Utkání jsme tak prohráli 2:1