Hodnocení zimní přípravy trenérem Maškem

Hodnocení zimní přípravy trenérem Maškem: 
"Zimní příprava SK Zápy probíhala jako vždy v domácích podmínkách (využívali jsme UMT v Zápech, spinning a TRX v Čelákovicích a v neposlední řadě terény ve Staré Boleslavi k nabírání fyzické kondice) a zůčastnili jsme se jako tradičně zimního turnaje na Meteoru, kde jsme obhajovali lonské prvenství. Bohužel nám některé zápasy herně ani výsledkově nevyšly a tak z toho letos bylo nakonec druhé místo za suverenním Benešovem, který turnaj ovládl zcela zaslouženě. Celkově naše zimní příprava proběhla bez větších komplikací - spokojen jsem s učastí hráčů na TJ a pozitivní je, že se nám vyhýbaly v průběhu zimy ve větší míře zranění.
Co mě trochu mrzí jsou odchody některých hráčů (většinou do vyšších souteží), klukům samozrějmě přeji, aby se prosadili ve velkém fotbale a je to i samozřejmě trochu ocenění pro nás, kdo v Zápech fotbal děláme. Samozřejmě tyto odchody jsou v druhé řadě i oslabením pro náš tým. Po historickém druhém mistě v lonské sezoně odešlo za půl roku již 6 hráčů (z toho 5 ze základní sestavy) a to se ať chceme nebo ne musí na síle a kompaktnosti mužstva projevit.
Po zimních odchodech (nebo návratu do mateřských klubů) Jíry, Jelínka, Hrona, Kalaše a Lukashova nám nastal trochu problém na stranách hřiště, všechno to jsou hráči hrající ze stran. Na jejich místa příšli z Vlašimi Bryan Edmont a z Litoměřicka Dominik Veselý, bohužel tihle hráči přišli na poslední chvíli a zatím se s kádrem a i s herním stylem mužstva potažmo i se soutěží seznamují a jen čas ukáže jestli dokážou uvedené hráče nahradit.
Dalšími novými hráči v našem kádru jsou Vašek Vorasický z Neratovic a Erik Liener z Vlašimi. Staronovou posilou je hrající asistent Mirek Doležal.
Nebránili bychom se ještě jedné kvalitní ofensivní posile na stranu hřiště.

Co se týče ambicí, tak jako každý rok koukáme nahoru - chceme samozřejmě vyhrávat, hrát libivý ofenzivní fotbal a bavit diváka svojí hrou. Po podzimu jsme na 4. místě se ztrátou 2 bodů na 2. místo, ale tabulka je i pod námi hrozně vyrovnaná. Uvidíme jak se uvedou noví hráči v soutěžních utkáních, protože jen tyto zápasy jsou pro každého hráče měřítkem jeho výkonu."