TJ Jiskra Domažlice – SK Zápy 1:0  (1:0)

Branky: 19., 25. Mužík, 72. Černý, 80. Ruml

ŽK: Mužík, Hejda, Bauer - Novák, Hakl, Putz

Diváci: 258

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Chocholoušek, Mráz, Brožík - Mužík, Průcha, Braun, Ruml, Hejda - Černý

SK Zápy: Straka - Vorasický, Pávek (66. Hejný), Petrů, Novák - Hakl (62. Veselý), Putz, Jelínek, Liener (28. Pavlík), Svoboda - Matějka

Hosté vyrazili do Domažlic s jasným cílem odčinit ztrátu v Benátkách a počátek zápasu se jim vydařil daleko lépe, v osmé minutě se prosadil Tomáš Matějka - 0:1. Bohužel pro hosty to byla zároveň i jedná úspěšná střela za celý zápas. V 19. minutě fauloval na hranici vápna Putz, který dokonale potrestal Petr Mužík, jehož oblouček v poklidu zamířil za záda Straky - 1:1. Chvíli poté si Petr Mužík připsal téměř totožnou trefu, po faulu Hakla rozehrával ze stejného místa za vápnem na druhé straně a vystřelil opět na bližší tyč, Straka byl opět bezmocný - 2:1. Po zbytek poločasu se hrál na šance vyrovnaný zápas, oba gólmani ale měli veškeré pokusy ve své moci.

Druhý poločas se odehrával ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Větší šanci kryl Straka v 73. minutě, pumelici vyrazil do zámezí. Gól svým fanouškům nabídli domácí hráči až o chvíli později, na konci rychlého protiútoku stále Daniel Černý, který pronikl s balonem do vápna, obešel vyběhnuvšího Straku a pojistil vedení - 3:1. Chvíli poté přišel další úspěšný moment, obránci Záp nechali za zády Ondřeje Rumla, který uspěl tváří v tvář Strakovi - 4:1. Před pátým gólem pak Straka zachránil hosty v samém závěru zápasu.

Hodnocení trenérů:

Trenér R. Kronďák (Domažlice): „Opět jsme prohrávali, opět jsme museli bojovat a výsledek se nám podařilo otočit na naši stranu. Ale s s předvedenou hrou moc spokojení nejsme, vázla nám kombinace. Musíme tak pracovat dál. Dvěma brankami z trestňáků se ukázal Mužík"

Trenér M. Mašek (Zápy): „Vítězství domácích vypadá jednoznačně, ale samotný zápas byl docela vyrovnaný, nebyli jsme horším týmem. Šli jsme do vedení po krásné kombinační akci, pak ale Mužík dvakrát krásně trefil tresťnák do obou šibenic Strakovy brány. Tam se zápas otočil, ač Domažlice v podstatě jinou šanci v prvním poločase neměly, až na závary po rohových kopech. My naopak za stavu 2:1 měli tutovou šanci Matějky, který netrefil prázdnou bránu o deset centimetrů. Ve druhé půli jsme domácí zmáčkli a přehráli, ale v 75. minutě po naší standardní situaci šli domácí do brejku tří na jednoho, pro mě úplně nepochopitelně, kdy jsme vyklidili prostory, kde jsme měli být, a domácí utkání rozhodli. Jsme teď trochu pod dekou, dostáváme góly ze všeho, naopak sami se na gól hrozně nadřeme. Musíme se s tím poprat a dostat se z toho. Z našeho týmu zahrál dobře levý záložník Václav Svoboda."