Branky: 50. Růžička, 78. Šípek - 85. Petrů

ŽK: Pácek, Uvíra, Hodas - Novák, Jelínek

Diváci: 258

FK Loko Vltavín: Pácek -

SK Zápy: Straka - Vorasický, Pávek, Petrů, Novák - Hakl (85. Veselý), Putz, Jelínek (73. Hejný), Kovařík (60. Liener), Svoboda - Matějka

Během úvodních minut se hra přelévala ze strany na stranu, dobrou možnost prováhal Pávek, když vyslal ze standardní situace balon pouze do zdi. Druhá desetiminutovka patřila Vltavínu, který ale Straku v bráně Záp příliš neprověřil. Vážnější šance nepřicházela, nejvíce se snažil se stavem zahýbat Vltavín, ale zahraničním akvizicím trenéra Frýdka se stále moc nedařilo, na druhé straně pálil nepřesně Putz. Právě Putz se postaral o diskuzi v závěru poločasu, když upadl v souboji ve vápně, penalty se ale nedočkal.

Následoval druhý poločas a po pěti minutách se diváci dočkali gólu. A gól to byl nádherný, balon se odrazil za hranici vápna, tam napřáhl Jan Růžička a střelou z voleje překonal Straku - 1:0. Vstřelený gól domácím vlil energii do těl a následovalo několik šancí. Straka tak musel být pozorný při pokusech Macháče, Šípka, Valíčka či Vokouna. Neškodně hrající Zápy se tak dočkaly druhého trestu za svou pasivitu. Faulu se hosté dopustili ve svém vápně a penalty se ujal Ondřej Šípek, který poslal Straku na druhou stranu a bezpečně proměnil - 2:0. Zápy se pustily do risku a v 80. minutě mohlo být sníženo, Putz se zničehonic zjevil před bránou, ale trefil pouze boční síť. Když skóre nenavýšil Mashike, jehož střelu zastavila tyč, zdramatizoval utkání domácí kapitán Uvíra faulem na pronikajícího soupeře. Důležitou trefu z penalty pak obstaral Jiří Petrů - 2:1. Dokonat vyrovnání mohli hosté v nastaveném čase, ve stoprocentní šanci ale selhali a vystřelili mimo bránu.

Hodnocení trenérů:

Trenér M. Frýdek (Vltavín): „Zápy jsou těžkým soupeřem. Byl to zápas hraný po vápna. Měli jsme územní převahu, ale vyložených šancí z toho moc nebylo. Soupeř měl zase velice nebezpečné standardní situace, které zahrával výborně. Zpočátku jsme se nemohli dostat do tempa, ale druhá půle už byla lepší, šli jsme zaslouženě do dvoubrankového vedení, když nádherný první gól vstřelil Růžička. Na 3:0 mohl zvýšit Elvis (Mashike), který měl velkou šanci poté, co si výborně položil dva obránce, ale bohužel nastřelil tyč. Z rychlého protiútoku na druhou stranu se pískala jasná penalta a šest minut před koncem jsme se trochu strachovali o výsledek. Nakonec jsme to ale zaslouženě dotáhli do vítězného konce. Tentokrát označím za hráče zápasu Růžičku, který si splnil defenzivní úkoly a z pozice pravého obránce dal krásný gól."

Trenér M. Mašek (Zápy): „Opět další venkovní utkání, ze kterého si neodvážíme ani bod.  V prvním poločase se utkání odehrávalo mezi vápny, domácí více kombinovali, ale my jsme je do ničeho nepouštěli. Na můj vkus jsem s blížícím se koncem poločasu čím dál více ustupovali a tím jsme domácím usnadnili kombinaci. V druhém poločase jsme hned na začátku udělali chybu, domácí ji potrestali a my museli začít hrát. Když jsme hru zjednodušili, nasadili druhého útočníka, domácí si z brejku vynutili penaltový kop, který s přehledem proměnili. Už to vypadalo, že se utkání bude pouze dohrávat, protože jsem nebyli schopni vytvořit si nějaké šance. Domácí ale udělali v 85. minutě chybu, po které Uvíra fauloval ve vápně Hakla a Petrů s přehledem proměnil. Od té doby jsme si dokázali vytvořit tři stoprocentní šance, ale bohužel bez gólu."