FK TJ Štěchovice – SK Zápy 2:1 pen (0:0)

ŽK: Busta, Pavlík, Hřebeček - Novák

Diváci: 155

FK TJ Štěchovice: Soukup - Busta, Švejda, Pavlík (64. Košata), Maruš (70. Verner) - Kučera, Hřebeček, Batka, Jakobovský, Maršálek - Mareš

SK Zápy: Straka - Hakl, Pavlík, Pávek, Novák - Liener, Kovařík (85. Veselý D.), Jelínek, Svoboda, Putz (72. Vorasický) - Matějka

Hned ve druhé minutě se do zakončení dostal Maršálek, když v záklonu hlavičkou zakončoval centr Hřebečka, ale neuspěl stejně jako na druhé straně z protiútoku Liener, jehož zakončení k tyči Soukup chytl. Ani další dva střelecké pokusy Straku neohrozily, když Hřebeček s Maršálkem netrefili bránu. Neúspěšní byli také Kovařík se Svobodou na opačné straně.

Daleko větší šanci měl v 15. minutě Matějka, kterého našel ve vápně Putz a střelu útočníka soupeře Soukup tváří v tvář vyrazil. V půlce poločasu jsme prováhali slibnou příležitost, když Hřebeček hledal ve vápně Maruše a svou přihrávkou naběhnutého spoluhráče nenašel. Maruš se po chvilce do zakončení dostal, ale jeho střela zamířila do náručí Straky. V závěru poločasu zachránil Soukupa ofsajd Matějky, po jehož centru se marně radoval Putz.
Ve druhém poločase se už hosté po pěti minutách hry radovali, zakončení Tomáše Matějky k tyči mířilo do protipohybu Soukupa a hosté se ujali vedení - 0:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, centr Hřebečka zakončoval Batka, ale Straka vytáhl pohotový zákrok. Další zakončení Batky přišlo později, ale hlavičkový pokus mířil nad břevno. Bez úspěchu se pokusil hostům vrátit vedení Liener, střela ze střední vzdálenosti mířila těsně vedle tyče. Vyrovnání se domácí dočkali v 69. minutě, třetí rohový kop v řadě rozehráli na krátko, centr Hřebečka zamířil na hlavu Štěpána Maruše, jehož zakončení za Straku propadlo - 1:1.

Deset minut před koncem měli hosté k dispozici trestný kop, Petr Pavlík sice Soukupovu zeď obstřelil, ale mezi tři tyče se netrefil. Definitivně zvrátit výsledek mohly Štěchovice pět minut před koncem, když Košatův centr zamířil vápnem až k blízkosti brankové čáry a Petr Pavlík musel pohotově vyhlavičkovat balon pryč. Nerozhodný výsledek pak vydržel až do konce zápasu.
Na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých domácí povrdili svoji jedinečnost - v penaltovém rozstřelu vyhráli letos již posedmé.