Fotbal bez registrací

V březnu 2017 nám „ukradl" (v rámci platné legislativy) jeden pražský klub kmenového hráče, za kterého jsme zaplatili před několika lety nemalou částku.
Proto si dovoluji navrhnout z důvodu umožnění ještě větší migrace hráčů a v podstatě eliminování plateb mateřským klubům systém z posledních ročníků Zlatého poháru Zemědělských novin.
Tato v minulosti velmi uznávaná soutěž zemědělských družstev v porevolučním období začala ztrácet rozpadem a privatizací družstev na počtu účastníku a tak se fotbalový nadšenec Josef Dufek a sportovní redaktor ZN Zdeněk Pavlis rozhodli pro radikální změnu, kdy za přihlášené kluby mohl hrát v podstatě kdokoliv, kdo měl platný občanský průkaz. V minulosti musel mít hráč ve své občance potvrzení, že je v zemědělském družstvu zaměstnán.
Nezapomenutelně se tehdy zapsal do těchto dějin pozdější šedá eminence třetiligových Semic pan Růžička, který se před sobotními turnaji vydával na zasedání krajské disciplinární komise, a když opouštěli jednotlivý hráči jednací síň tak jim populární „šedivák" položil zásadní otázku: „ Kolik jsi vyfasoval?". Když hráč potvrdil nepodmíněný trest tak dostal ihned nabídku k účasti v uvedeném jednodenním turnaji, kterou většinou akceptoval. Fotbalový týden bez zápasu je, jak víme, jako by nebyl.
Tato myšlenka by mohla vyústit v možnost, aby se amatérských občankových klání mohli zúčastňovat i všichni vykartovaní hráči ze skupiny fotbalu profesionálního. Pojem „vyžlutit si svého „plejera" by tak mohl získat další, nový, rozměr.
Diváci by tak napjatě čekali, koho se v týdnu podařilo pro oblíbený klub „bafuňářům" ulovit a možná by to tak přispělo k vyšším návštěvám na našich stadionech, které jsou až na malé výjimky, jak víme, současně bídné.
S fotbalovým pozdravem, jako vždy optimisticky naladěn

Ing. František Mašek
manažer SK Zápy, Fortuna ČFL