V Převýšově jsme prohráli 2:1

SK Převýšov – SK Zápy 2:1 (1:0)

Branky: Labík, Sedláček - Petrů

Rozhodčí: 

ŽK: Petr, Labík, Korba - Jelínek, Pávek, Hakl, Straka, Matějka

ČK: Jelínek 

Diváci: 155

SK Převýšov: Soukup - Busta, Švejda, Pavlík (64. Košata), Maruš (70. Verner) - Kučera, Hřebeček, Batka, Jakobovský, Maršálek - Mareš 

SK Zápy: Straka - Hakl, Pavlík, Pávek, Novák - Liener, Kovařík (85. Veselý D.), Jelínek, Svoboda, Putz (72. Vorasický) - Matějka

 

Při úvodní oťukávané si Převýšov ani Zápy vyloženou šanci nevytvořily. Výhodu přímého kopu domácí hráči nevyužili v osmé minutě, o moc úspěšnější nebyli v další šanci hosté. Dlouhou dobu se tak čekalo na vážnější ohrožení, které nakonec přišlo z penalty, ke které se postavil exekutor Tomáš Labík, který se zapsal mezi úspěšné střelce - 1:0. Zápy prahnoucí po vyrovnání se svého cíle alespoň pro první poločas nedočkaly. Do kabin se tak šlo za vedení domácího Převýšova.
Podobnou šanci pak dostaly ve druhém poločase, když mohly vyrovnat z penalty. Úspěšný exekutor Miroslav Novák ji ale pro svou absenci za červenou kartu z Litoměřic nemohl kopat, tak se jí ujal Jiří Petrů a rozvlnil síť - 1:1. Nerozhodný stav svítil na světelné tabulky dlouhou dobu, ale do konce zápasu se přece jen změnil. Sérii několik žlutých karet odnesl Martin Jelínek, který obdržel druhou a v závěru své spoluhráče oslabil. Převýšov s krátkou přesilovkou naložil nejlépe, jak mohl a vstřelil o dvě minuty později druhou trefu. O tu se postaral urostlý Tomáš Sedláček - 2:1. Celkem očekávaně se pak převýšovští fotbalisté stáhli do obrany a své vedení udržely. Na Zápy tak nezbyl ani jeden bod a prodloužily svou sérii proher.

 

Hodnocení trenérů:

Trenér T. Hrabík (Převýšov): „Utkání jsme chtěli zvládnout, abychom udrželi krok se špičkou. To se nám povedlo, i když cesta k vítězství nebyla jednoduchá. Dostali jsme do vedení těsně před koncem poločasu z penalty, bohužel pro nás hosté hned po nástupu z kabin vyrovnali. Ve druhé půli se hrál víceméně vyrovnaný souboj bez větších šancí. My jsme si ale jednu vytvořili, proměnili ji a rozhodli o výhře. Té si velmi ceníme. Nejlepším hráčem zápasu byl útočník Korba."

Trenér M. Mašek (Zápy): „Bylo to vyrovnané utkání. První poločas jsme měli dvě tři vyložené šance, ale nedali jsme, domácí se pak snad poprvé či podruhé dostali do vápna, byla z toho taková penalta nepenalta, rozhodčí ji pískl a bylo to 1:0. My vyrovnali po půli také z penalty, která byla stejně sporná. Pak šance k vidění nebyly, až nám tam v závěru propadl balón z centru do vápna a dostali jsme laciný gól. Domácí tak vyhráli, ani ne snad zaslouženě, ale byli prostě šťastnější. Opět mě, stejně jako jsem říkal po minulém zápase, mrzí nesmyslné, necitlivé vyloučení hráče ze strany rozhodčího. Ten řídil utkání možná i na obě strany špatně, ale to vyloučení mě štve nejvíce. Kádry jsou úzké, hraje se v rychlém sledu a my už pomalu nemáme s kým hrát. Už nám o nic nejde a hráč jde ven po dvou žlutých nesmyslných kartách, kdy hraje tělem. Mrzí mě, že i přes své zkušenosti rozhodčí k takhle necitlivému vyloučení přistoupí. Hází to špatný lesk na český fotbal, jestliže se to nezmění, nikam se nehneme. A hráčům to hru otráví. Hrozně nás to limituje a oslabuje."

  Zdroj: www.fotbalunas.cz