Hořovicko jsme rozstříleli 4:0

SK Zápy – FK Hořovicko 4:0 (1:0)

Branky: 11. Petrů, 47., 72. Hejný, 73. Liener

Rozhodčí: 

ŽK:  

Diváci: 

SK Zápy:  

FK Hořovicko: 

 

Poklidně probíhající zápas, ve kterém ani jednomu týmu o moc nešlo, dostal náboj ve dvanácté minutě, když domácí Zápy potvrdily svou roli favorita a šly do vedení. Svým třináctým gólem v aktuální sezoně se prosadil Jiří Petrů, který překonal Křikavu - 1:0. Hosté se po inkasovaném gólu osmělili, ale i nadále byl aktivnější domácí výběr. I když se hra postupně více vyrovnala, další vážnější akce k vidění nebyly ani na jedné straně.
Do druhého poločasu už nenastoupil domácí kapitán Pavlík a hned po dvou minutách hry Zápy navýšily vedení. Možností ke skórování nepohrdl Karel Hejný - 2:0. Zápas se odehrával i nadále velmi poklidně, druhý gól domácí mužstvo trenéra Maška poměrně uklidnil a nemuselo se tak příliš honit. Definitivně o výhře poté domácí rozhodli během několik vteřin. V 72. minutě Zápy zaskočily obranou soupeře a Karel Hejný přidal svůj druhý gól v zápase - 3:0. O minutu později přidal čtvrtý gól Erik Liener - 4:0. Tento výsledek vydržel až do konce zápasu.

   

Hodnocení trenérů:

Trenér M. Mašek (Zápy): „Utkání se sestupujícím týmem Hořovicka bylo bezstarostné, hrál se docela pěkný fotbal. Měli jsme za patnáct minut tři čtyři gólové šance, z nichž jsme proměnili jen jednu. Pak jsme trochu polevili, soupeř se vůbec nepředstavil ve špatném světle, hrál uvolněně a dobře kombinačně. Byli jsme pak na část utkání takoví bohorovní, že vše přijde samo, vypnuli jsme a koledovali si o branku, kterou jsme naštěstí neinkasovali. Do druhé půle jsme trochu přeskupili sestavu zpět do našeho obvyklého rozestavení, v prvním poločase jsme zkoušeli hrát ofenzivněji, než jsme zvyklí, chtěli jsme vytvořit na soupeře větší tlak, což se nám dařilo ale jen tu čtvrthodinu. Gól na 2:0 utkání asi rozhodl. Výsledek nakonec hovoří jasně, ale hra měla nedostatky, se kterými se vlastně potýkáme v celé jarní části. V letní přípravě se budeme snažit posílit. Za hráče zápasu určím mladého brankáře Terče, kterému jsme dali poprvé šanci ve vyšší soutěži. K nám přišel před rokem z kolínského dorostu a chytal za rezervu, teď naskočil do prvního utkání a udržel nulu."

Trenér P. Novotný (Hořovicko): „."

Na utkání se můžete podívat ZDE:

Zápský fotbalový Bulletin ZDE:

 

 zdroj: www.fotbalunas.cz