Léto v Teletníku

Pohled na konečnou tabulku není pro nás žádným velkým úspěchem, protože se nám vůbec nepodařilo navázat na skvělý podzimní finiš. V mnoha případech jsme herně nebyly horší našich soupeřů, ale neproměňování šancí a snížená koncentrace v závěrech zápasů, ale i jejich poločasů, nás stálo mnoho bodů.

Závěr soutěže nezastihl v nijak oslnivé zkušeného Straku a tak je zcela logické, že bude dostávat v přípravě šanci i mladý gólman Terč, který se stal i našim kmenovým hráčem. Naše řady se rozhodl z osobních důvodů opustit Jiří Petrů, což znamená nutnost angažovat nového, rychlostně vybaveného stopera. Bek Václav Vorasický, jemuž bylo nabídnuto další angažmá v Zápech, se rozhodl pro návrat do Neratovic. Hostování skončilo Lienerovi, Hejnému, Bryanovi a o jejich dalším případném účinkování se bude během léta jednat.

Ostatní hráči zatím zaječí úmysly nemají nebo je tají, až na Jiřího Petrů nevyužili termínu pro volný přestup hráčů v období 1. až 20. června.

Nebylo žádným tajemstvím, že nám po odchodu Davida Kalivody chyběl typově podobný hráč a tak můžu s radostí prohlásit, že jsem se domluvil s Karlem Pitákem na jeho příchodu do TeletníkAreny.

Určitě zajímavá pozvánka pro fotbalové příznivce, i když je to zase „sešívka".

Jako pro svatební dar pro správce „Doda" se rozhodl výbor SK Zápy vybudovat na travnaté ploše umělou závlahu. Očekávaná finanční podpora ze strany městyse Zápy na tuto již prakticky nezbytnou investici zatím nedorazila. Nezbývá než doufat, že až pohled na funkčnost tohoto projektu změní názor zastupitelů na zmiňovanou finanční injekci.

Velmi bouřlivá debata proběhla k další existenci „B" týmu, kdy zejména v termínech kolidujících se zápasy „Áčka", bylo prakticky nemožné dát do kupy 11 akceschopných hráčů. Nakonec byla soutěž pro rezervu přihlášena a je na samotných hráčích aby svým přístupem eliminovali tlaky na zrušení účasti.

Je již rozlosovaná soutěž Fortuna ČFL, kdy začínáme 13.srpna od 17:00 v TeletníkAreně s Litoměřickem. Obdržené číslo dvě nám umožňuje odehrát z pěti úvodních zápasů čtyři na domácí půdě. První předpoklad bojovat o příčku nejvyšší!

V prvním kole MOL Cupu nás čeká vítěz předkola Doksy - Ostrá a to 22.7.2017 na hřišti soupeře.

Tím, že odešel Jiří Petrů končí i jeho práce jak na našem webu tak i na předzápasovém bulletinu, vrací se proto naše osvědčená, i když trochu retro redakce.

Hezkou dovolenou a 13.srpna, kdy má svátek Alena, se přijďte podívat na trestňáky toho Karla Pitáka.

František Mašek, manažer SK Zápy