Trenér Mašek hodnotí první dvě přípravná utkání

Naši hráči se o uplynulém víkendy utkali nejdříve v sobotu s ligovým Jabloncem (prohra 1:2) a poté v neděli s divizním Meteorem (výhra 5:2) v rámci turnaje, který hostí právě Meteor Praha.

Jak hodnotí obě utkání trenér Mašek si můžete přečíst níže.

FK Jablonec - SK Zápy 2:1 (0:1)

"Utkání s velice kvalitním soupeřem splnilo až na drobné vyjímky svůj učel. Drželi jsme s ligovým soupeřem po celý zápas krok a dokazali si vypracovat i dost brankových příležitostí. Poločas jsme dokonce vyhráli brankou Jiřího Petrů po standartní situaci 1:0. Hned ve druhé minutě druhého poločasu jsme měli výhodu pokutového kopu, který bohužel tradiční exekutor Petrů neproměnil. Soupeř pak výrazně přidal na obrátkách a výsledkem toho byly 2 slepené a možná i trochu zbytečné branky v naší síti. V závěru jsme ještě trefili Novákem břevno a Putze vychytal v dobré šanci brankář Valeš. Celkově jsme, ale utkání na těžkém terénu zvládli a je to pro nás na začátku zimní přípravy povzbuzení do další práce."

FK Meteor Praha - SK Zápy 2:5 (1:2)

"Do utkání s Meteorem Praha (den po utkání s Jabloncem) jsme bohužel nastoupili kvůli absenci některých hráčů (zdravotní potíže, pracovní vytížení) skoro ve stejném složení jako o den dříve. Mladý tým Meteoru hrál celý zápas s chutí, účelně nás presoval a velice dobře zahrával standartní situace. My jsme bohužel nevstoupili do utkání vůbec dobře a hned na začátku utkání jsme inkasovali po standartní situaci. Poté jsme už přebrali iniciativu my, ale své možnosti jsme neproměnili. Nutno podotknout, že i soupeř měl své dobré příležitosti ke vstřelení branky. Až ke konci poločasu se nám podařílo utkání otočit na 2:1. Druhý poločas se již projevila naše zkušenost a taktická vyzrálost a i přes značně narůstající únavu jsme zvítězili 5:2.