V poháru těsná prohra s Boleslaví

SK Zápy – FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 3. Matějka - 20. Golgol Mebrahtu (pen), 85. Magera

Rozhodčí: Adámková - Vitner, Matějček

ŽK: Pavlík - Mareš

Diváci: 325

SK Zápy: Straka - Hakl, Petrů (88. Kalaš), Pavlík, Novák - Pávek (86. Hejný), Martin Jelínek - Hron, Svoboda, Jan Jelínek (84. Jíra) - Matějka 

FK Mladá Boleslav: Šeda - Přikryl, Hůlka, Kúdela, Fleišman - Valenta, Mareš - Vukadinovič (57. Fabián), Klobása, Kalabiška (57. Magera) - Golgol Mebrahtu (87. Chramosta)

 

V utkání hrané ve velkém vedru jsme byli prvoligovému soupeři vyrovnaným soupeřem. První branku se nám podařilo vstřelit již ve třetí minutě, když se Hron uvolnil přes Fleišmana a předložil míč na zlatém podnosu Matějkovi. Ten se nemílil. Ve 20. minutě bylo srovnáno, když GolGol vyrovnal z penalty po sporném faulu na Vukadinoviče. Po vyrovnávací brance měli hosté dvě gólovky, ale ani Vukadinovič a poté Kalabiška si na Straku nepřišli. 

Druhý poločas byl o dobívání naší brány. Hosté si ale vytvořili pouze jednu příležitost, když Golgol hlavičkoval z hranice velkého vápna, trefil tyč a dorážející Magera ve skluzu nerefil prázdnou bránu. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, připravil Golgol hlavou míč Magerovi, který nedal Strakovi šanci.

Do osmifinále českého poháru MOL CUP tak postoupili favorité z Boleslavi. Nutno podotknout, že jim naši hráči postup nedali zadarmo, za což byli odměněni při záměrečném potlesku diváků.

Hodnocení trenérů:

Trenér M. Mašek (Zápy): „Myslím, že jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Musím hráčům poděkovat, obzvláště v takto náročném programu. V září hrajeme sedm utkání, což je zvlášť v tomto počasí pro kluky chodící do práce strašné. Nelíbil se mi výkon paní Adámkové. Penaltu hostí neřeším, ale pro nás tam byly tři podobné situace. Bez ohledu na výsledek myslím, že zákroky posuzovala špatně na obě strany."

Trenér L. Kalvoda (Boleslav): „."

 

 Zde si můžete prohlégnout Zápský fotbalový Bulletin:

 

 titulka-x128