Branky: 10. Dvořák, 39. Kyndl - 57. Matějka

ŽK: Hoffmann, Kyndl, Kropáček - Novák, Svoboda

Diváci: 280

FK Tachov: Houdek - Matas, Došlý (86. Hájovský), Knakal, Habart - Hoffmann, Kyndl (79. Vyleta), Mlynařík, Dvořák, Hradecký (84. Folejtar) - Kropáček (66. Butnaru)

SK Zápy: Straka - Vorasický, Pávek, Petrů, Novák (46. Kovařík) - Hakl (46. Putz), Jelínek, Pavlík (70. Hejný), Liener, Svoboda (75. Veselý) - Matějka

Do prvního poločasu jsme vstoupili špatně a již po deseti minutách jsem prohrávali, když se po standardní situci dostal k balónu nejrychleji Dvořák a nedal Strakovi šanci. V průběhu celého prvního poločasu byli domácí lepší, měli míč na svých kopačkách a vytvářeli si šance. My jsem skoro neohrozili Houdkovu branku. Šest minut před přestávkou rozehráli domácí rychle standardní situaci a Kyndl se řítil sám na Straku. 2:0

Po přestávce se obraz hry otočil. Najednou jsem to byli my, kdo udával tempo zápasu, ale podařilo se nám pouze snížit, když jsme po rohu domácí zakončili Matějkou brejk do prázdné brány. Poté jsme měli ještě několik nadějných příležitostí, ale bez kýženého gólu.

Z Tachova jsme tak odjížděli bez bodového zisku. Další utkání, ve kterém budeme usilovat o první jarní body bude domácí zápas proti MFK Chrudim. Výkop je naplánovaný na neděli 19.3.2017 od 15:00 hod.

Hodnocení trenérů:

Trenér P. Vaigl (Tachov): „Na to, že to bylo první utkání v sezoně měl zápas dobrou kvalitu a i diváci se museli bavit. My jsme možná měli v první půli dát o jednu branku víc, jinak jsme ale poločas odehráli perfektně. Ve druhé půli nám dal soupeř z brejku gól a za stavu 2:1 měl další šance. My jsme měli také, takže výsledek mohl dopadnout jakkoliv. My jsme rádi, že jsme urvali tři body a myslím, že jsme si je zasloužili. Byli jsme o trochu lepší, ale soupeře musím pochválit za druhý poločas. Jinak po taktické stránce a výkony hlavně v útočné fázi jsme nezklamali. Byli jsme efektivní ve vápně, ale nedotáhli jsme šance do konce. Měli jsme několik stoprocentních šancí, které se nepodařilo proměnit. Ale se ziskem bodů jsme spokojeni."

Trenér M. Mašek (Zápy): „První jarní mistrovské utkání se dá rozdělit na 2 rozdílné poločasy. Hrůzostrašný první poločas, ve kterém jsme vlastně vůbec neexistovali. Neměli jsme kvalitu dopředu, ztráceli jsme lehké míče a v obranné fázi dělali nepochopitelné taktické chyby. Domácí hráli s chutí a na perfektně připraveném trávníku jasně dominovali. Jejich poločasové vedení 2:0 bylo vlastně zasloužené. Do druhého poločasu jsme udělali 2 změny, na hřiště šli Putz a Kovařík a dolů nevýrazní a chybující Hakl s Novákem. Po 2 pološancích domácích jsme převzali otěže zápasu my a konečně jsme začali běhat, vyhrávat souboje a dostávat se ve větším počtu do zakončení. V 57. minutě jsme po krásné kombinaci snížili Matějkou na 1:2. Naše aktivita tímto nepolevila, dostali jsme do hry další ofensivní hráče a šli za vyrovnáním i přes značné riziko v defensivě. Bohužel už jiná z dalších slibných možností brankou neskončila a tak jsme odjižděli z dalekého Tachova bez bodu. Musíme se zlepšit skoro ve všem,chceme navázat na druhý poločas kde byly dobré momenty, ale bohužel přišly po totálně prohospodařeném prvním poločase a již to k bodovému zisku nevedlo. Fotbal se bohužel nehraje jen jeden poločas."